Vanity table Edda White 100 cm with LED mirror and stool Vicco
Product information "Vanity table Edda White 100 cm with LED mirror and stool Vicco"
- Immerse yourself in the world of the Vicco Edda dressing table - a stylish dressing table in white with an LED mirror, a comfortable stool and spacious drawers and shelves.
- Benefit from the exclusive advantages of our vanity unit. The set includes an LED mirror and a stool - together with a modern design and generous storage space for your make-up.
- MATERIAL: The dressing table is made of 15 mm laminated chipboard, the mirror is made of 3 mm glass and the stool has solid wood legs and a foam filling with polyester cover. Easy to clean and high quality.
- PRODUCT DIMENSIONS: The make-up table measures 100 x 76 x 40 cm (WxHxD), the mirror has a Ø of 40 cm and the stool has a seat with Ø 36 cm and a seat height of 45 cm. The overall height of the dressing table is 130 cm and weighs 25.5 kg.
- SCOPE OF DELIVERY: Your dressing table is supplied with assembly materials and instructions, as well as an LED mirror and a stool - everything you need for your beauty ritual.
---
Technical details:
Color:
White
Dimensions:
100 x 130 x 40 cm (WxHxD)
Material:
Chipboard, 16 mm
Surface:
Melamine resin coating
Article weight:
25.5 kg
Article weight incl. Packaging:
28 kg
---
SCOPE OF DELIVERY: Your dressing table comes with assembly materials and instructions, as well as an LED mirror and a stool - everything you need for your beauty ritual.An elegant addition to any room, the Edda dressing table provides ample storage for your beauty products and accessories, while its timeless design adds a touch of sophistication.
| Ausführung: | dressing table |
|---|---|
| Colour: | White |
| Colour: | White |
| Lighting: | LED mirror |
| Stil: | Scandinavian |
| Version: | 100 cm with 2+2 drawers |
| Width: | 100cm |
| Height: | 130cm |
| Length: | 40cm |
| Weight: | 25.5kg |
Same goods
Accessories
Price
Color
Corpus color
Door color
Categories