Dressing table Melle White 68 cm Vicco
Product information "Dressing table Melle White 68 cm Vicco"
- The Melle dressing table is your dream partner for your daily make-up routine, with an extra-large mirror and plenty of storage space.
- Dressing table Melle is equipped with an easy-care mirror cabinet with sliding door and 3 compartments as well as a large drawer.
- DIMENSIONS: The dressing table has a width of 68 cm, a height of 155 cm and a depth of 42 cm. All detailed sizes are shown in the photos
- MATERIAL: The dressing table is made of easy-care chipboard, 16 mm.
- SCOPE OF DELIVERY: Dressing table, mirror, assembly instructions, assembly material.
---
Technical details:
Color:
White
Dimensions:
68 x 155 x 42 cm (WxHxD)
Material:
Chipboard, 16 mm
Article weight:
32.7 kg
Article weight incl. packaging:
36.7 kg
---
SCOPE OF DELIVERY: Dressing table, mirror, assembly instructions, assembly material"Melle" offers elegant dressing tables as part of the furniture series. With many different options in different configurations, you can customize your space and create a glamorous atmosphere.
| Ausführung: | dressing table |
|---|---|
| Colour: | White |
| Lighting: | without |
| Version: | Dressing table + mirror |
| Width: | 68cm |
| Height: | 155cm |
| Length: | 42cm |
| Weight: | 32.7kg |
Accessories
Price
Color
Corpus color
Door color
Categories