Dressing table Annabelle White high gloss / white 110 cm with mirror Vicco
Product information "Dressing table Annabelle White high gloss / white 110 cm with mirror Vicco"
- The "Annabelle" dressing table is a great choice for any home! The optimal design and stylish appearance make it a must-have piece of furniture.
- The dressing table with mirror gives every room a luxurious atmosphere and ensures a glamorous morning ritual. All make-up utensils are always to hand.
- DIMENSIONS: The cosmetic table has mirrors and that the detailed sizes are indicated in the photos.
- MATERIAL: The dressing table is made of easy-care chipboard, 16 mm, melamine resin coating.
- SCOPE OF DELIVERY: Dressing table, assembly instructions, assembly material (decoration not included)
---
Technical details:
Colors:
White high gloss, White
Dimensions:
Dressing table: 110 x 75.5 x 50 cm (WxHxD)
Mirror: 111 x 70 x 4 cm (WxHxD)
Material:
Chipboard, 16 mm
Surface:
Melamine resin coating
Article weight:
49.78 kg
Article weight incl. packaging:
54.22 kg
---
SCOPE OF DELIVERY: Dressing table, assembly instructions, assembly material (decoration not included)The Annabelle dressing table impresses with its elegant, white design and offers generous storage space for cosmetic products and accessories. With its modern style and practical mirror function, it is an ideal addition to any bedroom or dressing room.
| Ausführung: | dressing table |
|---|---|
| Body color: | White |
| Colour: | White high gloss / white |
| Colour: | White |
| Lighting: | without |
| Stil: | Modern |
| Version: | Dressing table + mirror |
| Width: | 110cm |
| Height: | 75.5cm |
| Length: | 50cm |
| Weight: | 49.93kg |
Price
Color
Corpus color
Door color
Categories