Dressing table Annabelle White high gloss / white 110 cm with LED lighting and stool Vicco
Product information "Dressing table Annabelle White high gloss / white 110 cm with LED lighting and stool Vicco"
- The "Annabelle" dressing table with lighting and stool is a good choice for anyone looking for a stylish look and optimum design for their home.
- The modern vanity unit with mirror and lighting offers optimum comfort and practical organization. A stylish piece of furniture for a pleasant make-up experience.
- DIMENSIONS: The dressing table has 4 parts and the detailed sizes are shown in the photos.
- MATERIAL: The dressing table is made of easy-care chipboard, 16 mm.
- SCOPE OF DELIVERY: Dressing table, stool, mirror, LED lighting, assembly instructions, assembly material (decoration not included)
---
Technical details:
Color:
White high gloss/White
Dimensions:
Dressing table: 110 x 75.5 x 50 cm (WxHxD)
Mirror: 111 x 70 x 4 cm (WxHxD)
Stool: 33 x 67 x 33 cm (WxHxD)
Material:
Chipboard, 16 mm
Article weight:
54.98 kg
Article weight incl. Packaging:
59.82 kg
---
SCOPE OF DELIVERY: Dressing table, stool, mirror, LED lighting, assembly instructions, assembly material (decoration not included)The Annabelle dressing table impresses with its elegant, white design and offers generous storage space for cosmetic products and accessories. With its modern style and practical mirror function, it is an ideal addition to any bedroom or dressing room.
| Ausführung: | dressing table |
|---|---|
| Body color: | White |
| Colour: | White high gloss / white |
| Colour: | White |
| Lighting: | LED chain |
| Stil: | Modern |
| Version: | with mirror, stool & LED chain |
| Width: | 110cm |
| Height: | 75.5cm |
| Length: | 50cm |
| Weight: | 55.13kg |
Price
Color
Corpus color
Door color
Categories